Інспекторам необхідно було провести планову перевірку котла-утилізатора у м. Мерруме (Швеція) за допомогою безпілотного літального апарата (БПЛА).

Котел являє собою гігантську споруду висотою 60 м. Стіни котла побудовані з труб, які заповнені водою, в результаті чого конструкція охолоджується. Паливо надходить до печі через форсунки і спалюється за високої температури.

Повне відключення котла коштує орієнтовно 1 000 000 доларів США в день, тому кожна хвилина, яку можливо зекономити, має вирішальне значення.
Будівництво лісів, які забезпечують інспекторам доступ до кожної частини котла, є складним завданням, оскільки і зверху, і знизу розташовано багато дрібних і важкодоступних елементів. Будівництво лісів може зайняти 2-3 дні, а це час, протягом якого котел має бути повністю зупиненим. Значною також є вартість будівельних лісів, яка становить приблизно 20 000 доларів США для кожної окремої перевірки.

Переваги, які надає інспекція за допомогою БПЛА Elios 2:

БЕЗПЕКА

Використання БПЛА дозволило інспекторам провести перевірки пальників, труб і отворів, до яких, зазвичай, важко отримати доступ звичайними методами. Під час перевірки жодна людина не заходила всередину котла.

ЗНИЖЕННЯ ВИТРАТ

Перевірка тривала лише один день, що дало змогу працювати і отримувати прибуток наступних два дні. Також були відсутні витрати на будівництво лісів для перевірки.

ЕФЕКТИВНІСТЬ

За допомогою БПЛА лише за кілька годин перевірки було зібрано всі необхідні візуальні дані важкодоступних місць інспекції.