Міжнародні норми, яких дотримуються в Туреччині, вимагають, щоб усе обладнання, що використовується на нафтопереробних заводах, перевірялось не рідше одного разу на чотири-п’ять років. Максимальний термін перевірки установки каталітичного крекінгу - це п'ять років, але Tüpraş проводить ці перевірки кожні чотири роки.

Tüpraş – це найбільше промислове підприємство Туреччини з переробки нафти.

Зазвичай інспектори за допомогою канатів та мотузок проводять візуальний збір даних про стан різних частин установки каталітичного крекінгу (флюїд-каталітичний крекінг (FCC)).

Установка була збудована в кінці 1960-х років і не відповідає нормам сучасного підходу до охорони здоров’я, праці та навколишнього середовища. Це означає, що такі перевірки та візуальний збір даних є складними та потенційно небезпечними.

Для перевірки колони - величезної труби понад 50 м, яка використовується для змішування нафти з каталізатором - технічні працівники повинні відрізати її верхню частину для забезпечення доступу всередину. Після інспекції верхню частину колони знову приварюють на місце.

Потрапивши всередину колони, інспектори повільно опускаються вниз по трубі на мотузці, візуально оглядаючи її. У більшості випадків, всередині є сміття, яке забруднює повітря та ускладнює видимість.

Враховуючи вищевикладене, персонал підприємства почав пошуки альтернативи звичайним методам інспекції і саме використання безпілотного літального апарату Elios 2 продемонструвало наступні переваги:

БЕЗПЕКА

Жодна людина не знаходилась всередині обмежених просторів об’єктів перевірки під час віддаленого збору візуальних даних.

ЗНИЖЕННЯ ВИТРАТ

Elios 2 дозволив Tüpraş заощадити 2,5 дня роботи (170 людино-годин), які були необхідні для забезпечення доступу до перевірки колони (вирізання верхньої частини). Отримана економія була значною, оскільки день простою для переробного заводу може коштувати сотні тисяч доларів.

ЕФЕКТИВНІСТЬ

Інспекторам не потрібно було заходити всередину установки каталітичного крекінгу, оскільки Elios 2 повністю зміг зібрати всі необхідні візуальні дані, що зробило процес огляду більш ефективним, ніж звичайна ручна перевірка.